Vaipade stiil ja tekstuur


Veluurvaip (saksoonia). Tihe, madalalt lõigatud karv. Lõngatupsud on tihedalt pakitud, moodustades sileda ja mõnusa pinna. Mõeldud ametipindade jaoks.

Plüüsvaip. Tasalõigatud karvaga, kuid enamasti kõrgema karvapinnaga ja mitte nii tihe kui saksoonial. Sobib rohkem eluruumidesse.

Tekstuurvaip. Käharad või keerdus lõngatupsud moodustavad tekstuuriga pinna, mis neelab kõik jalajäljed. Eriti sobiv eluruumidesse.

Lõigatud aasadega vaip. Kõrgelt lõigatud lõngatupsudega alad vahelduvad madalamate aasaliste aladega, moodustamaks reljeefseid mustreid. Sobib rohkem eluruumidesse.

Tasapinnaliste aasadega vaip. Ühtlase kõrgusega lihtne aasaline karv. Konstruktsiooni vastupidavus teeb selle eriti sobivaks intensiivse käidavusega pindadele ja ka eluruumidesse. Suuremad aasad iseloomustavad berberi stiili.

Mitmetasandiliste aasadega vaip. Aasaline vaip kahe või kolme erineva tupsukõrgusega, mis moodustavad juhusliku reljeefse pinna. Avarad kasutamisvõimalused, sealhulgas ka eluruumides. Friisvaip. Reljeefse vaiba liik, kus eriti keerdus tupsud käharduvad koe pinnal. Eriti sobiv intensiivse käidavusega aladele.
«
»


 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 
Koduleht Elitec'st