Õige materjali valik


Vaiba välimus, otstarbekus ja väärtus sõltuvad vaiba kiududest ja konstruktsioonist. Tootmise käigus muudetakse kiud lõngaks, mis tupsutatakse või põimitakse nii, et tulemuseks on pinnavill – pind, mille peal me käime ja mida näeme.

Müügil olevate vaibanäidiste küljes on sildid, kus on kirjas kiu koostis. Enamik vaibaliike on tehtud tervenisti ühest kiutüübist – nailonist (polüamiid, PA), olefiinist (polüpropüleen, PP) või polüesterist. Mõned vaibaliigid võivad sisaldada nende kiudude segusid.

On olemas kaks kiutüüpi – looduslikud (nt. vill) ja tehislikud (nt. nailon, olefiin ja polüester). Erinevatel kiududel on erinevad omadused. Järgnev aitab sul teha õige valiku vastavalt oma nõudmistele. Nailon on siiani jäänud ideaalseks vaibakiuks. Nailonile iseloomulikud omadused kokku annavad silmapaistva vastupidavuse, otstarbekuse, elastsuse ja hea välimuse. Nailonil on lõpmatu värvi- ja stiilivalik ning kõike seda saab soodsa hinna eest.

Polüesterkiud moodustavad küll väga pehmeid vaipu, kuid need ei ole nii elastsed kui nailonvaibad. Kõige paremini sobib polüester väikse kasutuskoormusega kohtadesse. Olefiini (tuntud ka polüpropüleenina) kasutatakse tihti väli- või sisevaipades ja tihedates aasvillalistes vaipades. Olefiini väikese vetruvuse tõttu piirneb tema kasutamine vähese käidavusega aladega. Vill on teadagi looduslik kiud ja ta annab kauni välimuse igale vaibale. Vill pole aga sugugi nii elastne kui tehiskiud ja on tunduvalt kallim kui teised kiud.
«
»


 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 
Koduleht Elitec'st