Millest on vaip tehtud?

Umbes 97% vaipu on kootud sünteesmaterjalidest. Peamiselt kasutatakse viit sünteeskiudu. • Nailon. Kaks kolmandikku Ameerikas valmistatavaid põrandakatteid on nailonist. Materjal on vastupidav, kannatab mööbli raskust ja liigutamist. Nailon sobib hästi palju käidavatesse kohtadadesse.

• Olefiin (polüpropüleen). Tugev, kannatab raskusi ega võta plekke külge, kergesti puhastatav. Ei kogu staatilist elektrit. Materjali kasutatakse nii toas kui kui õues, sest ta ei kogu niiskust ega hakka hallitama. Kasutatakse palju spordi- ja rõdumattide ning vannitoa põrandakatetes.

• Polüester. Luksuslik, tihedat kudet silitades on pehme ja soe. Lai värvigamma. Kerge puhastada, plekid peaksid veega välja tulema.

• Akrüül. Villa välimus ja pehmus. Pole eriti staatiline, ei kogu niiskust ega lähe hallitama. Enamasti kasutatakse velveti tüüpi ja tasaste silmustega kootud vaipades. Sageli pannakse akrüülvaip vannituppa.

• Vill. Hinnatud oma luksuslikkuse ja heade omaduste poolest. Enamasti on villased vaibad kunstkiuvaipadest tunduvalt kallimad.

Vaibakauplust valides eelista suuremaid. Heal müüjal peab olema palju näidiseid, ta peab pakkuma vaiba paigaldust ja andma vaiba hooldamise kohta näpunäiteid.

 
«
»


 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 
Koduleht Elitec'st